KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13914005
nr 1391 4005
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, Signerad, numrerad 26/100, daterad 1977, Haskel 135. Oramat löst blad. Motivet: ca 130x88. Bladets mått: 140x96,5 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 19 april 2021
kl 19:07:41
1.000 kr
1.100 kr
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander